Wolontariat

9 XI 2018 r. - wizyta w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie z montażem słowno - muzycznym z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2018r. czternaście uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie  wystąpiło przed chorymi, ich rodzinami oraz pracownikami w Hospicjum świętego Łazarza w Krakowie. Większość z nich uczestniczy  w zajęciach chóru i zespołu instrumentalnego, a kilka działa w Szkolnym Kole Wolontariatu, które zainicjowało ten występ. Program wystąpienia był związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczynki zaśpiewały pieśni patriotyczne, m.in. „Przybyli ułani”, „Echo dawnej piosenki” i „Piosenkę małego patrioty”. Jedna z nich grała na gitarze, pozostałe na fletach. Dwie uczennice recytowały wiersze. Wystąpienie przyjęto gorącymi oklaskami i dziewczynki zostały poproszone o zaśpiewanie dodatkowych pieśni. (Ewa Kulka)

POMAGAMY SZKOLE „MATHARE LIGHT” W KENII

Rozpoczęliśmy jesienną rundę pomocy szkole w Nairobi. 30 listopada uczennice

i uczniowie z klas I-VIII w ramach wolontariatu sprzedawali ciasta, ciastka i napoje „strasznie pyszne”. Wyglądem nawiązywały do Halloween, podobnie jak stroje niektórych uczestników. Zebrane pieniądze, po zakończeniu wszystkich zaplanowanych działań, zostaną przeznaczone zaprzyjaźnionej szkole w Afryce.

Tekst i zdjęcia: E. Kulka

Regulamin szkolnego konkursu filmowego „Zostań Żonkilowym Youtoberem”

1.

Konkurs filmowy „Zostań Żonkilowym Youtoberem” to szkolny etap konkursu organizowanego przez Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Sewiołka. Organizatorem konkursu jest Koło Wolontariatu przy SP im. A. Sewiołka.

2.

Autorem filmu może być jedna osoba lub zespół kilkuosobowy. Na konkurs każdy uczestnik lub grupa może złożyć jeden film.

3.

Twórcy filmu mogą wykorzystać różnego rodzaju gatunki filmowe (np. dokument, wywiad, reportaż), które ukazują przesłanie "WARTO POMAGAĆ I ANGAŻOWAĆ SIĘ W DZIAŁANIA DOBROCZYNNE".

4.

Uczestnicy konkursu przedstawiają zapisaną na płycie CD/DVD jedną pracę konkursową (w formacie mpeg, avi, mp4), czas projekcji max. 5 minut. Każda praca powinna być opisana (imię, nazwisko autora/autorów, klasa).

5.

Termin składania prac konkursowych: do 16 listopada 2018 r. do Szymona Tworzyka (klasa VIII).

6.

Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: pomysłowość, technika, oryginalność, wartość merytoryczna.

7.

Dozwolona jest dowolna technika wykonania filmu przy użyciu dowolnego urządzenia (telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera).

8.

Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za akceptację warunków regulaminu, a także wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych

9.

Organizator zastrzega sobie prawo do odtwarzania filmów i kopiowania oraz do ich publicznej emisji w celach promocji.

10.

Prace spełniające kryteria niniejszego Regulaminu zostaną wybrane i ocenione przez jury konkursu powołane przez Dyrektora Szkoły, a najlepsze z nich zostaną przekazane na konkurs w Hospicjum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akcje Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2018/2019

Hospicujm św. Łazarza

1. „Wieczornica w Hospicujm św. Łazarzakoordynator: Natalia Galos
2. Zostań żonkilowym youtuberem  koordynator: Szymon Tworzyk

1. Konkurs plastyczny „Kartka bożonarodzeniowa koordynator: Adam Nęcek
2. Kolędowanie w hospicjum

UNICEF

Grudzień luty

WszystkiKolory Świata koordynatorzy: Emilia Iwańska i Martyna Wójcik

Polska Akcja Humanitarna

Styczeń kwiecień

Świat bez głodu koordynatorzy: Ewa Skrabalak, Aleksandra Soja, Maja Lach

POMAGAMY NA RZECZ SZKOŁY
MATHARE LIGHT W NAIROBI (KENIA)

RUNDA JESIENNO-ZIMOWA

AKCJA

DATA

KOORDYNATORZY

HALLOWEEN – PRZYSMAKI STRASZNIE PYSZNE!

WYDMAŃSKA NADIA

CZECH KUBA

KONIK KAMIL

Opiekun Ewa Kulka

Decyzją uczniów opiekunką wolontariatu została Agnieszka Hofman.

Wolontariat 2017/18