Komunikat o błędzie

• Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /www/szkolaczulow.pl/old/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /www/szkolaczulow.pl/old/includes/menu.inc).

Aktywni w kulturze - wycieczka czwarta - 16 XII 2019

Znalezione obrazy dla zapytania królowie lata

Klasa VII uczestniczy projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Uczniowie w Kinie pod Baranami obejrzeli film "Królowie lata".

Aktywni w kulturze - wycieczka trzecia - 14 XI 2019

Galeria zdjęć

Klasy VII i VII w Kinie Kijów na filmie "Legiony" - 6 XI 2019

photo.title

Kino Kijów "Tańce- połamańce" - Wycieczka klas I-III - 29 X 2019

29 października uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu filmowo-tanecznym pt.: Tańce-połamańce czyli teatralnie i filmowo o sztuce tańca w kinie Kijów. W czasie warsztatów w przystępny i humorystyczny sposób przedstawiona została wiedza na temat historii tańca, podstawowych figur, elementów strojów scenicznych a także ludowych. Spotkanie miało charakter interaktywnej lekcji- prowadzący na żywo dawali popisy tańca w najróżniejszych stylach. Na koniec warsztatów prowadzący zaprosili dzieci do tańca. Następnie został wyświetlony film animowany pt.: Sarila, którego scenariusz oparto na na prastarych indiańskich legendach- historia o bohaterstwie, przyjaźni i miłości. (K.Woźniczka-Baran)

Teatr Groteska "Ania z Zielonego Wzgórza" - Wycieczka klas IV i V - 8 X 2019

Ósmego października uczniowie klasy czwartej oraz klasy piątej obejrzeli w Teatrze Groteska spektakl  „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery. Spektakl przeniósł nas w pełen fantazji świat rudowłosej bohaterki. Było zabawnie, wzruszająco i lirycznie. Przedstawienie dostarczyło młodym widzom niezapomnianych emocji i stanowiło przedsmak tego, co czeka ich po przeczytaniu lektury. (M. Skrabalak)

Euroweek 2019

W dniach 02.10.2019 – 05.10.2019 uczniowie z Czułowa wzięli po raz drugi udział w projekcie EuroWeek. Zajęcia odbywały się w miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej. Dwudziestu jeden uczestników z klas IV-VIII brało udział w różnego rodzaju zajęciach z uczniami z Garwolina, Pabianic i Miękini. Wspólnie w grupach opracowywali różne projekty, które następnie przedstawiali. Brali też udział w grach i zabawach. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Indonezji, Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Nasi uczniowie byli na pieszej wycieczce – obejrzeliśmy Solną Jamę oraz ruiny zamku Szczerba oraz kościółek w Gniewoszowie.

Jaskinia Wierzchowska - wycieczka klas I-III - 16 X 2019

16 października klasy l-lll wybrały się na wycieczkę do Jaskini Wierzchowskiej. Jaskinia ta znajduje się w Dolinie Kluczwody, we wsi Wierzchowie koło Białego Kościoła. Jest to druga pod względem długości jaskinia na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej (ale pierwsza pośród udostępnionych do zwiedzania przez turystów). Jaskinie zwiedzaliśmy z Panią przewodnik, która wyczerpująco opowiadała Nam o historii powstania jaskini oraz występujących w niej atrakcji.
Głównym punktem programu było spotkanie z Człowiekiem Pierwotnym Neolitosem oraz malowanie na kamieniu naturalnymi barwnikami. Największą atrakcją jaskini były nietoperze- podkowce małe. W ten dzień pogoda Nam dopisała a uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach. (K. Woźniczka-Baran)

"Na grzyby ..." - 4 X 2019

Z wizytą w stadninie koni - 2 X 2019

Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasa VII i VIII udała się w środę (2 października) na zajęcia terenowe do stadniny koni w Czułówku. Za możliwość przebywania z tymi wspaniałymi zwierzętami oraz nauki połączonej z wypoczynkiem na łonie natury dziękujemy Pani Natalii. (A.Kalandyk)