Oddzial przedszkolny

W Szkole Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie funkcjonują cztery oddziały przedszkolne:

Dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00.

Oprócz stałych zajęć dydaktycznych w każdej grupie realizowane są zajęcia rytmiczno-muzyczne, gimnastyczno-ruchowe, język angielski.

Dzień tęczy na zajęciach z języka angielskiego

3 kwietnia na zajęciach z języka angielskiego zrobiło się bardzo kolorowo. Wszystko to za sprawą obchodzonego Dnia tęczy. Tego dnia dzieci przypomniały sobie jak powstaje tęcza i brały udział w kolorowych zabawach w języku angielskim. (D. Mądra)

Warsztaty przyrodnicze

29 marca wszystkie oddziały przedszkolne Naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych. Dzieciaki samodzielnie pozyskały z listków pelargonii ekstrakt chlorofilu oraz przygotowały ziarenka groszku do procesu kiełkowania. (P.Tworzyk)

Spotkanie z żołnierzami

12 marca dzieci z grupy SKRZATY, MISIE I TYGRYSKI odwiedzili żołnierze. Opowiedzieli przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentowali mundury - galowy oraz polowy. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się także, że zadaniem żołnierzy jest nie tylko obrona kraju ale też pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Największą atrakcją dla dzieciaków było oglądanie  żołnierskiego wyposażenia oraz możliwość zmierzenia niektórych elementów stroju żołnierza. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców ale również dziewczynki, okazało się, że niektóre z nich chcą zostać żołnierzami. (D.Mądra)

Wycieczka

9 stycznia przedszkolaki z grupy Skrzaty, Misie i Tygryski wybrały się na wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt. "Karolcia. Historia o niebieskim koraliku". (J.Knapik)

Warsztaty Świąteczne

17 grudnia w grupie SKRZATY, MISIE, TYGRYSKI odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem rodziców. Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem przedskolaków - dzieci zaśpiewały świąteczne piosenki.

Następnie, w świątecznej atmosferze dzieci wraz z rodzicami wykonały choinki. Podczas warsztatów nie zabrakło także wspólnego kolędowania. (D.Mądra)

Zdjęcia: D. Mądra

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Dzień Anioła"

Konkurs ,, Dzień Anioła ‘’  był zorganizowany dla dzieci ze wszystkich  oddziałów  przedszkolnych  : ,,Antonki’’,  ,,Skrzaty ”, ,,Misie’’,  ,,Tygrysy’”. Głównym celem konkursu  było: rozwijanie aktywności twórczej, kształtowanie wrażliwości  estetycznej poprzez popularyzację różnych technik plastycznych, rozwijanie wrażliwości społecznej. Prace były przepojone  duchem świąt , miłości  i dobroci. Rozstrzygnięcia konkursu dokonało jury w składzie : Dyrektor szkoły, wicedyrektor, pedagog, nauczyciel plastyki. Wybrano następujące prace dzieci.

Wyniki konkursu:

I miejsce  Kazimierz  Konik

II miejsce Iga Lach,  Anastazja  Konik

III miejsce Ida Baran, Patrycja Pióro, Karol  Molo, Sara Baran

Nagrodzone osoby otrzymają nagrody  i dyplomy. Wszystkie prace zostaną przekazane jako prezent dla pacjentów Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie. (Marzena Michno)

Halloween na zajęciach z języka angielskiego

Ostatnie dni października na zajęciach z języka angielskiego  przebiegły pod hasłem "HALLOWEEN" Dzieci z wszystkich grup poznawały tradycje halloweenowe.

Poznawaliśmy także słownictwo związane z tym tematem. Śpiewalismy piosenki "Can you make a happy face", "Go away, spooky monster, go away!" i "Knock konock, trick or treat".

Następnie dzieci usłyszłay polecene "Let's make a jack-o'-lantern!" i wykonały halloweenowe dynie.

Nie zabrakło też czasu na halloweenowe zabawy z balonami.

Wycieczka

19 września Skrzaty, Misie i Tygryski były na wycieczce w Parku Edukcji Globalnej. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Arktyczna przygoda" . Zwiedzaliśmy chaty z różnych stron świata i poznawaliśmy zwyczaje mieszkających w nich ludzi. Dodatkowo piękna jesienna pogoda sprawiła, że ten dzień był wyjątkowy!         (E. Fryc)

Fot.E.Fryc

Dzień Drzewa