Oddzial przedszkolny

W Szkole Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie funkcjonują cztery oddziały przedszkolne:

Dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00.

Oprócz stałych zajęć dydaktycznych w każdej grupie realizowane są zajęcia rytmiczno-muzyczne, gimnastyczno-ruchowe, język angielski.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teatrzyk

18 czerwca gościł w naszym przedszkolu tetrzyk Blaszny Bębenek. Dzieci z gupy Antonki, Skrzaty, Misie i Tygryski obejrzały spektkl pt. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". (D. Mądra)

Zdjęcia: D. Mądra

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie

17 czerwca w związku z realizacją projektu "Mały przedszkolak turystą" dzieci z grupy Skrzaty, Misie
i Tygryski pojechały  na wycieczkę do Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Podczas wizyty dzieciakom
w interaktywny sposób została przedstawiona historia i tradycja wypieku obwarzanka.  Przedszkolaki dowiedziały się m.in. która królowa się nimi zajadala oraz dlaczego nie należy mylić go z preclem.

Przedszkolaki miały także okazję własnoręcznie zrobić obwarzanki. 

             

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na spacer w okolicach Rynku.(D. Mądra)

Zdjęcia: D. Mądra

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Przedszkolaki dzięki udziałowi w akcji programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka "Podróż do Ekokrainy" poznały pojęcie recyklingu, dowiedziały się jakie są źródła energii i sposoby jej pozyskiwania. Ponadto przedszkolaki poruszyły tematykę zdrowej i ekologicznej żywności a takżę zachęcane były do regularnej aktywności fizycznej. (J. Knapik)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak wyglądali Krakowiak i Krakowianka? - zajęcia edukacyjne

28 maja SKRZATY, MISIE I TYGRYSY wzięły udział w zajęciach, które miały na celu zapoznanie ze Strojem Krakowskim. Zajęcia poprowadziła babcia naszych przedszkolaków, która opowiedziała dzieciakom skąd wziął się nasz regionalny strój, z czego się składa i jak wygląda. Chętne dzieci mogły także założyć Strój Krakowski. Zajęcia edukacyjne związane były z realizacją projektu "MAŁY PRZEDSZKOLAK TURYSTĄ". (D. Mądra)

              

Zdjęcia: D. Mądra

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasze przedszkolaki zostały Małymi Maratończykami

Pamiętaj koleżanko

i kolego,

ruch to podstawa

życia codziennego!

To dla zdrowia się ruszamy

i szczęśliwe miny mamy!

 

Z takim hasłem rozpoczęliśmy nasz maraton biegowy. Antonki, Skrzaty, Misie i Tygryski wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane podczas naszego ,,Sprintu do maratonu.”

Łącznie biegało 66 przedszkolaków a wynik, który razem uzyskali to 8 398 metrów.

Nasze gratulacje dla Naszych Małych Maratończyków! (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogród Doświadczeń

17 maja dzieci z grupy SKRZATY, MISIE I TYGRYSY pojechały na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Podczas spaceru po ogrodzie przedszkolaki miały możliwość zobaczyć różne stanowiska eksperymentalne, dzięki którym przez bezpośrednie doświadczenie poznały prawa fizyki. Dzieci mogły wykonać wiele ekseperymentów m. in. ekseprymenty z wodą.

Wielką atrakcją dla przedszkolaków była część parku gdzie znajdowały się różne instrumenty muzyczne. Dzieciaki mogły na nich grać i dzięki temu poznać prawa fizyki związane z dźwiękiem - mogły poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu.

             

Zobaczyliśmy także krainę luster, gdzie każdy mógł zobaczyć siebie ze wszystkich stron i wejść do wnetrza kalejdoskopu. 

              

Te i wiele innych doświadczeń pozwoliły przedszkolakom przez osobiste doświadczenie z udzialem własnych zmysłów zrozumieć świat otaczających nas zjawisk.

            

Uzupełnieniem zwiedzania był udział w warsztatach pt."Gumisiowy sok", w których dzieciaki poznały pojęcie gęstości. (D.Mądra)

Zdjęcia: D. Mądra, J.Knapik, P.Tworzyk

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień tęczy na zajęciach z języka angielskiego

3 kwietnia na zajęciach z języka angielskiego zrobiło się bardzo kolorowo. Wszystko to za sprawą obchodzonego Dnia tęczy. Tego dnia dzieci przypomniały sobie jak powstaje tęcza i brały udział w kolorowych zabawach w języku angielskim. (D. Mądra)

                

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty przyrodnicze

29 marca wszystkie oddziały przedszkolne Naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych. Dzieciaki samodzielnie pozyskały z listków pelargonii ekstrakt chlorofilu oraz przygotowały ziarenka groszku do procesu kiełkowania. (P.Tworzyk)


Spotkanie z żołnierzami

12 marca dzieci z grupy SKRZATY, MISIE I TYGRYSKI odwiedzili żołnierze. Opowiedzieli przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentowali mundury - galowy oraz polowy. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się także, że zadaniem żołnierzy jest nie tylko obrona kraju ale też pomoc w sytuacjach kryzysowych. 

Największą atrakcją dla dzieciaków było oglądanie  żołnierskiego wyposażenia oraz możliwość zmierzenia niektórych elementów stroju żołnierza. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców ale również dziewczynki, okazało się, że niektóre z nich chcą zostać żołnierzami. (D.Mądra)

             


Zdjęcia: D. Mądra

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wycieczka

9 stycznia przedszkolaki z grupy Skrzaty, Misie i Tygryski wybrały się na wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt. "Karolcia. Historia o niebieskim koraliku". (J.Knapik)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty Świąteczne

17 grudnia w grupie SKRZATY, MISIE, TYGRYSKI odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem rodziców. Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem przedskolaków - dzieci zaśpiewały świąteczne piosenki.

            

Następnie, w świątecznej atmosferze dzieci wraz z rodzicami wykonały choinki. Podczas warsztatów nie zabrakło także wspólnego kolędowania. (D.Mądra)

              

              

Zdjęcia: D. Mądra

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Dzień Anioła"

Konkurs ,, Dzień Anioła ‘’  był zorganizowany dla dzieci ze wszystkich  oddziałów  przedszkolnych  : ,,Antonki’’,  ,,Skrzaty ”, ,,Misie’’,  ,,Tygrysy’”. Głównym celem konkursu  było: rozwijanie aktywności twórczej, kształtowanie wrażliwości  estetycznej poprzez popularyzację różnych technik plastycznych, rozwijanie wrażliwości społecznej. Prace były przepojone  duchem świąt , miłości  i dobroci. Rozstrzygnięcia konkursu dokonało jury w składzie : Dyrektor szkoły, wicedyrektor, pedagog, nauczyciel plastyki. Wybrano następujące prace dzieci.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce  Kazimierz  Konik

II miejsce Iga Lach,  Anastazja  Konik

III miejsce Ida Baran, Patrycja Pióro, Karol  Molo, Sara Baran

Poniżej przedstawiamy wystawę prac z konkursu:


Nagrodzone osoby otrzymają nagrody  i dyplomy. Wszystkie prace zostaną przekazane jako prezent dla pacjentów Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie. (Marzena Michno)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Halloween na zajęciach z języka angielskiego

 

 

Ostatnie dni października na zajęciach z języka angielskiego  przebiegły pod hasłem "HALLOWEEN" Dzieci z wszystkich grup poznawały tradycje halloweenowe.


 

 Poznawaliśmy także słownictwo związane z tym tematem. Śpiewalismy piosenki "Can you make a happy face", "Go away, spooky monster, go away!" i "Knock konock, trick or treat".

            

 

Następnie dzieci usłyszłay polecene "Let's make a jack-o'-lantern!" i wykonały halloweenowe dynie. 


           


          

 

Nie zabrakło też czasu na halloweenowe zabawy z balonami. 

Zdjęcia: D. Mądra

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wycieczka 

19 września Skrzaty, Misie i Tygryski były na wycieczce w Parku Edukcji Globalnej. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Arktyczna przygoda" . Zwiedzaliśmy chaty z różnych stron świata i poznawaliśmy zwyczaje mieszkających w nich ludzi. Dodatkowo piękna jesienna pogoda sprawiła, że ten dzień był wyjątkowy!         (E. Fryc)

                     

                     

Fot.E.Fryc

Dzień Drzewa

Przedszkolaki włączyły się do szkolnej akcji obchodów Dnia Drzewa. Poznaliśmy budowę drzewa, funkcje jakie spełnia w przyrodzie oraz korzyści jakie przynosi człowiekowi. Każda grupa wykonała też piękne prace plastyczne, w których motywem było drzewo. (E. Fryc)

 

 

Zdjęcia: J. Knapik, E. Fryc, D. Mądra, A. Tworzyk

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Archiwum 2017/18

Archiwum 2016/17

Archiwum 2015/16

Archiwum 2014/15