Oddzial przedszkolny

W Szkole Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie funkcjonują cztery oddziały przedszkolne:

Dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00.

Oprócz stałych zajęć dydaktycznych w każdej grupie realizowane są zajęcia rytmiczno-muzyczne, gimnastyczno-ruchowe, język angielski.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień tęczy na zajęciach z języka angielskiego

3 kwietnia na zajęciach z języka angielskiego zrobiło się bardzo kolorowo. Wszystko to za sprawą obchodzonego Dnia tęczy. Tego dnia dzieci przypomniały sobie jak powstaje tęcza i brały udział w kolorowych zabawach w języku angielskim. (D. Mądra)

                

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty przyrodnicze

29 marca wszystkie oddziały przedszkolne Naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych. Dzieciaki samodzielnie pozyskały z listków pelargonii ekstrakt chlorofilu oraz przygotowały ziarenka groszku do procesu kiełkowania. (P.Tworzyk)


Spotkanie z żołnierzami

12 marca dzieci z grupy SKRZATY, MISIE I TYGRYSKI odwiedzili żołnierze. Opowiedzieli przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentowali mundury - galowy oraz polowy. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się także, że zadaniem żołnierzy jest nie tylko obrona kraju ale też pomoc w sytuacjach kryzysowych. 

Największą atrakcją dla dzieciaków było oglądanie  żołnierskiego wyposażenia oraz możliwość zmierzenia niektórych elementów stroju żołnierza. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców ale również dziewczynki, okazało się, że niektóre z nich chcą zostać żołnierzami. (D.Mądra)

             


Zdjęcia: D. Mądra

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wycieczka

9 stycznia przedszkolaki z grupy Skrzaty, Misie i Tygryski wybrały się na wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt. "Karolcia. Historia o niebieskim koraliku". (J.Knapik)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty Świąteczne

17 grudnia w grupie SKRZATY, MISIE, TYGRYSKI odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem rodziców. Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem przedskolaków - dzieci zaśpiewały świąteczne piosenki.

            

Następnie, w świątecznej atmosferze dzieci wraz z rodzicami wykonały choinki. Podczas warsztatów nie zabrakło także wspólnego kolędowania. (D.Mądra)

              

              

Zdjęcia: D. Mądra

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Dzień Anioła"

Konkurs ,, Dzień Anioła ‘’  był zorganizowany dla dzieci ze wszystkich  oddziałów  przedszkolnych  : ,,Antonki’’,  ,,Skrzaty ”, ,,Misie’’,  ,,Tygrysy’”. Głównym celem konkursu  było: rozwijanie aktywności twórczej, kształtowanie wrażliwości  estetycznej poprzez popularyzację różnych technik plastycznych, rozwijanie wrażliwości społecznej. Prace były przepojone  duchem świąt , miłości  i dobroci. Rozstrzygnięcia konkursu dokonało jury w składzie : Dyrektor szkoły, wicedyrektor, pedagog, nauczyciel plastyki. Wybrano następujące prace dzieci.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce  Kazimierz  Konik

II miejsce Iga Lach,  Anastazja  Konik

III miejsce Ida Baran, Patrycja Pióro, Karol  Molo, Sara Baran

 

Nagrodzone osoby otrzymają nagrody  i dyplomy. Wszystkie prace zostaną przekazane jako prezent dla pacjentów Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie. (Marzena Michno)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Halloween na zajęciach z języka angielskiego

 

 

Ostatnie dni października na zajęciach z języka angielskiego  przebiegły pod hasłem "HALLOWEEN" Dzieci z wszystkich grup poznawały tradycje halloweenowe.


 

 Poznawaliśmy także słownictwo związane z tym tematem. Śpiewalismy piosenki "Can you make a happy face", "Go away, spooky monster, go away!" i "Knock konock, trick or treat".

            

 

Następnie dzieci usłyszłay polecene "Let's make a jack-o'-lantern!" i wykonały halloweenowe dynie. 


           


          

 

Nie zabrakło też czasu na halloweenowe zabawy z balonami. 

Zdjęcia: D. Mądra

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wycieczka 

19 września Skrzaty, Misie i Tygryski były na wycieczce w Parku Edukcji Globalnej. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Arktyczna przygoda" . Zwiedzaliśmy chaty z różnych stron świata i poznawaliśmy zwyczaje mieszkających w nich ludzi. Dodatkowo piękna jesienna pogoda sprawiła, że ten dzień był wyjątkowy!         (E. Fryc)

                     

                     

Fot.E.Fryc

Dzień Drzewa

Przedszkolaki włączyły się do szkolnej akcji obchodów Dnia Drzewa. Poznaliśmy budowę drzewa, funkcje jakie spełnia w przyrodzie oraz korzyści jakie przynosi człowiekowi. Każda grupa wykonała też piękne prace plastyczne, w których motywem było drzewo. (E. Fryc)

 

 

Zdjęcia: J. Knapik, E. Fryc, D. Mądra, A. Tworzyk

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Archiwum 2017/18

Archiwum 2016/17

Archiwum 2015/16

Archiwum 2014/15