ANTONKI

 

Do grupy ,,Antonki” uczęszcza 25 dzieci w wieku od 2,5 lat do 3 lat, w tym 17 dziewczynek i 8 chłopców.

Dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.

Wychowawczynie oddziału przedszkolnego ,,Antonki” – Marzena Michno, Monika Dymek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Innowacja pedagogiczna ,,Eksperymenty  przedszkolaka’’

W tym roku  dzieci rozpoczęły cykl spotkań z doświadczeniami i eksperymentami . Celem krótkich spotkań jest rozwijanie ciekawości poznawczej i zrozumienia zjawisk  zachodzących w otaczającym świecie, wyciąganie trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych. Wykonaliśmy już kilkanaście eksperymentów. Oto kilka z nich, które pragniemy  zaprezentować. Zabawy badawcze dostarczają nam dużo radości.(Marzena Michno)Fot. Anna Tworzyk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 CZERWIEC

DZIEŃ MATEMATYKI

10 czerwca w naszym oddziale obchodziliśmy Dzień Matematyki. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas Panią Małgosie, która jest nauczycielem matematyki z wieloletnim doświadczeniem. Pani Małgosia przygotowała dla dzieci wiele matematycznych niespodzianek. Przedszkolaki między innymi liczyły, rozpoznawały figury geometryczne. Zapoznały się też z wyglądem i wartością pieniędzy, a na koniec spotkania każdy przedszkolak mógł wykonać piękną pracę plastyczną pt. ,,Matematyka Królową Nauk.” (Monika Dymek)

Fot. Monika Dymek

PIKNIK

4 czerwca w naszym ogródku przedszkolnym zorganizowaliśmy piknik podczas którego przedszkolaki mogły zjeść swoje I śniadanie na świeżym powietrzu.


Fot. Monika Dymek

Następnie odbyły się zajęcia w plenerze podczas których dzieci mogły uczestniczyć w ćwiczeniach oddechowych z wykorzystaniem wody oraz zobaczyć na żywo, czym różni się drzewo iglaste od drzewa liściastego. (Monika Dymek)

GMINNY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca na boisku szkolnym obok naszej szkoły został zorganizowany VI Gminny Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, a także mogły pokazać swoje umiejętności taneczne do piosenki pt. ,,Ręce w górę ….” (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MAJ

 WYCIECZKA DO ZOO

27 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Dzieci miały okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt, poznać ich wygląd i tryb życia.  Reakcję dzieci na niektóre zwierzęta była bezcenna, w tym dniu było wiele uśmiechu i radości. (Monika Dymek)


AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

W trzecim tygodniu maja realizowaliśmy program Akademii Zdrowego Przedszkolaka: ,,Podróż do Eko-Krainy.”

Podczas zajęć Antonki poznały sylwetki znanych polskich sportowców, zapoznały się z zasadami bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu.
A na koniec naszej przygody uczestniczyły w Mini zawodach, w których mogły się wykazać i pokazać na co ich stać. (Monika Dymek)

 

Fot. Monika Dymek, Anna Tworzyk

 

PAMIĘTAJ KOLEŻANKO I KOLEGO, RUCH TO PODSTAWA ŻYCIA CODZIENNEGO!

W ramach projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Antonki miały okazję spotkać się na sali gimnastycznej z panem Mateuszem, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole.


Pan Mateusz wyjaśnił dzieciom, co to jest aktywność fizyczna, zachęcał przedszkolaki do codziennego ruchu oraz przeprowadził z dziećmi wspaniałą rozgrzewkę, którą można podziwiać w poniższych zdjęciach.

 Pod koniec spotkania urządziliśmy nasz maraton biegowy.

 


Następnie udaliśmy się do naszej sali, gdzie zostały wręczone dzieciom medale i dyplomy za udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2019 ,,Sprintem do maratonu.” (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek, Anna Tworzyk

 

WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

13 maja przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną - dzieci już od rana nie mogły doczekać się, kiedy pójdą do biblioteki. Antonki z zaciekawieniem oglądały naszą bibliotekę, dzięki spotkaniu z panią bibliotekarką, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.
Fot. Monika Dymek, Anna Tworzyk

 Dzieci z dużym skupieniem słuchały wszystkich informacji i zapewniły panią Anię, że przyjdą wypożyczyć książkę razem z rodzicami. (Monika Dymek)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KWIECIEŃ

SPACERKIEM PO KRAKOWIE

Nasze przedszkole odwiedziła pani Klaudia, która jest przewodnikiem oprowadzającym wycieczki po Wzgórzu Wawelskim. Nasze przedszkolaki widziały  fotografie  przedstawiające Zamek Wawelski w zimie i na wiosnę.W czasie prezentacji zobaczyły Komnaty  Królewskie. Dzieci wymieniały  nazwy sprzętów znajdujących się w salach. Zwróciły uwagę na arrasy utkane w Brukseli na zamówienie Zygmunta Augusta. Miały okazję dotknąć nici, z których zostały  wykonane. W Sali  Poselskiej zobaczyły strop z wyrzeźbionymi męskimi i kobiecymi głowami. Wszyscy zamilkli, gdy pani Klaudia zaczęła  opowiadać ,,Legendę  o  gadających  głowach wawelskich’’ dzieci słuchały opowieści o rycerzach.


Fot. Anna Tworzyk

Otrzymały widokówki przedstawiające  arrasy oraz kolorowanki przedstawiające smoki na tle arrasów wawelskich. Na  zakończenie otrzymaliśmy książkę o Wawelu.

Dziękujemy pani Klaudii, która  jest absolwentką naszej szkoły, za tak ciekawe i  miłe spotkanie.(Marzena Michno)


WYCIECZKA DO MUZEUM POŻARNICTWA W ALWERNI

16 kwietnia Antonki miały okazję zwiedzić Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Przed remizą strażacką przywitał nas Pan Prezes Marian Wilk, który zapoznał dzieci z historią pożarnictwa.

Następnie wspólnie zwiedziliśmy i oglądaliśmy eksponaty. Dzieci mogły zobaczyć dawne wozy strażackie, stroje używane przez strażaków, drabiny, gaśnice, wiadra oraz wiele innych eksponatów związanych z pracą strażaka. (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek, Anna Tworzyk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARZEC

EKSPERYMENTY PRZEDSZKOLAKA

29 marca nasz oddział  przedszkolny uczestniczył w  warsztatach przyrodniczych. Przedszkolaki pozyskały  z listków pelargonii ekstrakt chlorofilu. Otrzymały też ziarenka groszku do dalszej hodowli. Dziękujemy za zaproszenie na następne spotkanie. (Marzena Michno)

Fot. Anna Tworzyk

KĄCIK PRZYRODNICZY

W naszym Kąciku Przyrodniczym  pojawiły się wiosenne kwiaty: narcyzy,  pierwiosnki oraz szafirki. Dzieci posiały owies i rzeżuchę.
Wzbogaciliśmy również wiedzę na temat :,,Co jest potrzebne roślinie, aby mogła  się rozwijać?” Dzieci obserwują  wzrost  roślin i opiekują się nimi.  (Marzena Michno, Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek, Anna Tworzyk

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21  marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Dzieci zapoznały się ze staropolskim zwyczajem topienia Marzanny, związanym z odejściem zimy i nadejściem wiosny. Nasze przedszkolaki wykonały kukłę Marzanny z materiałów ekologicznych.  Wykorzystaliśmy słomę, papier, gazety i bibułę. Ozdobiliśmy zimową pannę  wstążeczkami, kwiatami oraz udekorowaliśmy ją koralami. Każde dziecko brało udział w tworzeniu Marzanny. Następnie udaliśmy się na hol szkolny, gdzie czekały na nas  inne zimowe panny wykonane przez uczniów klasy pierwszej ,drugiej i trzeciej  oraz  przedszkolaków z innych grup. Wszystkie  Marzanny zostały wyróżnione przez jury konkursowe. ( Marzena Michno )


Fot. Anna Tworzyk

DZIEŃ CUKIERNIKA

18 marca odwiedziła nas Pani Ania, która z zawodu jest cukiernikiem. Pani Ania opowiadała dzieciom o swojej pracy. Antonki dowiedziały się w ciekawy sposób, które przybory kuchenna są potrzebne do upieczenia babeczek. Największą atrakcją był pokaz dekorowania babeczek – dzieci nie mogły się doczekać, kiedy skosztują tych pyszności. Na koniec spotkania była oczywiście słodka degustacja.(Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek, Anna Tworzyk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LUTY

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. W tym dniu, dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, które nawiązywały do tych prehistorycznych stworzeń. Na początku przedszkolaki podążały śladami dinozaurów, dowiedziały się, że były dinozaury mięsożerne i dinozaury roślinożerne.
Następnie uczestniczyły w zabawie ,,Kolce dinozaura” i ,,Nauka kolorów z dinozaurami.”Na koniec zajęć Antonki wykonały pracę plastyczną pt. ,,Mały dinozaur.” (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek, Anna Tworzyk

DZIEŃ KOTA

18 lutego zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień Kota. Zajęcia rozpoczęły się zagadką paluszkową, którą przedszkolaki bardzo szybko rozwiązały.

 

Dzieci z zainteresowaniem i z wielkim zaangażowaniem słuchały bajeczki artykulacyjnej pt. ,,Poranek kota Puszka,” razem z naszym kotkiem Puszkiem ćwiczyły swoje języczki.

 

Następnie wysłuchały piosenki pt. ,,Kotek puszek.” Chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych: ,,Uwaga, kot!”  i ,,Kocia zabawa.” A podczas toru przeszkód, przedszkolaki pokazały, że tak samo, jak kotki są zwinne i szybkie.

 

Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt. ,,Kotki.” (Monika Dymek)

 

Fot. Monika Dymek, Anna Tworzyk

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 12 lutego gościliśmy w naszej szkole babcie i dziadków. Nasze przedszkolaki przygotowały dla swoich dziadków występ artystyczny na którym zaprezentowały wiersze, piosenki i prosty układ taneczny oraz złożyły życzenia swoimi ukochanym dziadkom.


Fot. Jolanta Knapik

Następnie przedszkolaki wręczyły prezenty, a pani dyrektor zaprosiła wszystkich na pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców. (Monika Dymek)

BAL KARNAWAŁOWY

4 lutego odbył się wyczekiwany przez nasze przedszkolaki BAL KARNAWAŁOWY. W tym dniu wszystkie dzieci były przebrane za różne postacie z bajek. Na naszej sali można było podziwiać Czerwonego Kapturka i złego wilka, Małą Syrenkę, pięknego czarnego kotka, zajączki, policjanta, Spider-mana, króla, księżniczki, wróżki, a nawet pojawił się kościotrup.


Na początku naszej zabawy przywitaliśmy się w kółeczku następnie utworzyliśmy kolorowy korowód i wymyślaliśmy ruchy do piosenki pt. ,,Bale w karnawale.”


Kolejnym krokiem były zabawy taneczne z kolorowymi balonami do wybranych piosenek dziecięcych.


Dzieci uczestniczyły też w zabawie ,,Sokoli wzrok”, gdzie mogły się pochwalić, jak szybko odnajdą wylosowaną postać na plakacie.

Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Widać było, że dzieci wspaniale się bawiły na balu, wspólna zabawa przyniosła im wiele radości i uśmiechu na twarzy. (Monika Dymek)


 

 

Fot. Monika Dymek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STYCZEŃ

WYCIECZKA

 11 stycznia ,,Antonki” wybrały się na wycieczkę do Teatru Groteska w Krakowie. Dzieci mogły obejrzeć spektakl pt. ,,Czerwony Kapturek” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy małej dziewczynki i jej babci. Na koniec spektaklu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. (Monika Dymek)

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GRUDZIEŃ

WIGILIA

 21 grudnia w naszym oddziale odbyła się wspólna wigilia. Na początku została odmówiona modlitwa następnie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia dzieląc się opłatkiem i zjedliśmy obiad, który składał się z potraw wigilijnych. (Monika Dymek)


 Fot. Monika Dymek

EKSPERYMENTY PRZEDSZKOLAKA

W ramach naszej  innowacji zaprosiliśmy  do naszego przedszkola panią Agnieszkę Kalandyk, która przeprowadziła  dwa interesujące doświadczenia . Pierwsze z nich dotyczyło oddychania drożdży i  fasoli. W dwóch słoikach umieściliśmy nasiona fasoli, w jednym suche, a w drugim  mokre. Obydwa naczynia zostały szczelnie  zamknięte. Po upływie  godziny otworzyliśmy słoikii zbliżyliśmy do nich zapalone zapałki. Zapałka w słoiczku, w którym znajdowała się namoczona fasola od razu zgasła, natomiast ta z suchymi nasionami paliła się przez chwilę. Oznacza to, że napęczniała fasola  oddycha , przez co zużywa cały tlen znajdujący się  w środku słoika.

W drugim doświadczeniu umieściliśmy rozkruszone drożdże w kolbie stożkowej i dodaliśmy cukier oraz ciepła wodę. Na szyjkę  włożyliśmy balonik. Po chwili balonik zaczął  się napełniać.Oznacza  to, iż drożdże podczas oddychania beztlenowego, nazywanego fermentacją, produkują  dwutlenek węgla, który napompował nasz balonik.


Fot. Anna Tworzyk

Dziękujemy pani Agnieszce Kalandyk  za wizytę w naszym przedszkolu. (M.Michno)

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia przybył do nas Święty Mikołaj. Dzieci z radością przywitały Gościa wierszem  i piosenką oraz podarowały mu prezent, który wykonały wspólnie z Panią. Wszyscy otrzymali wspaniałe podarunki. Po spotkaniu dzieci wykonały portrety Świętego Mikołaja. (Marzena Michno)


Fot. Anna Tworzyk

DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia z okazji Barbórki odbyło się spotkanie z panią Sylwią, która jest z zawodu górnikiem. Opowiedziała nam o pracy górników i różnego rodzaju kopalniach. Zaprezentowała odświętny strój górniczy. Oglądnęliśmy film z cyklu ,, Bolek i Lolek - Barbórka’’. Każdemu dziecku zrobiono zdjęcie w czapce górniczej. Zostaliśmy poczęstowani wspaniałymi cukierkami. Miło nam było poznać tak znakomitego gościa. (Marzena Michno)


Fot. Anna Tworzyk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LISTOPAD

ZABAWA ANDRZEJKOWA

,,Hokus – pokus czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary’’- taką wróżbą30 listopada rozpoczęła się nasza zabawa andrzejkowa. Przedszkolaki przybyły ubrane w stroje wróżek, czarodziejów, dzwoneczków, duszków.


Te wspaniałe stroje zostały wypożyczone, uszyte lub własnoręcznie zrobione przez rodziców. Na początku dzieci dowiedziały się, skąd wywodzi się tradycja andrzejek. Dzieci wypowiadały swoje marzenia, które spełniały się, gdy wrzuciły grosik do czarodziejskiej wody. Woda ta została zaczarowana przez wróżki magicznymi różdżkami.


Na sercach, które otrzymały, były napisane imiona przyszłych sympatii. Kolory cukierków określiły prezenty, jakie dzieci dostaną pod choinkę. Przyszły zawód poznały za pomocą magicznej gwiazdy. Wspólnie bawiły się przy muzyce.Fot. Anna Tworzyk

Po obiedzie dzieci otrzymały lukrowane pierniczki. (Marzena Michno)

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada obchodziliśmy w naszym oddziale Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, które towarzyszyły im podczas wspólnych zabawach na sali.


Po śniadaniu zorganizowaliśmy zajęcia z naszymi misiami. Dzieci mogły się popisać wiedzą na temat wybranych misiów z bajek.


Następnie ,,Antonki” uczestniczyły w zabawach edukacyjnych: ,,Prezenty dla misiów,” ,,Miś w pralni,” ,,Nakarm misia.”Dzieci również uczestniczyły w zabawach ruchowych do znanych piosenek o misiach: ,,Dwa malutkie misie,” ,,Troskliwe misie,’’ ,,Gumimisie.” 

Po zabawach ruchowych dzieci miały okazję wykazać się w pracy plastycznej, którą można podziwiać poniżej. (Monika Dymek)


fot. Monika Dymek

DZIEŃ KREDKI

22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Dzieciom trudno było domyślić się, że w tajemniczym pudełku  znajdują  się kredki. Po odśpiewaniu piosenki ,,Kolorowe kredki’’ układaliśmy elementy namalowane kolorowymi kredkami .

Na stolikach w kolorowych kopertach znajdowały się kolorowe kredki. Dzieci pokazywały kredki  w kolorze słońca, trawy, nieba. Układały je od najdłuższej do najkrótszej. Kredka niebieska zaprosiła nas w podróż           ,, Rakietą’’. Kredka czerwona poprosiła dzieci  o pokazanie zabawy paluszkowej ,,Biedronka’’. Kredka żółta o namalowanie słońca na kaszce. Relaksowaliśmy się  przy piosence ,Kotki dwa’’.

Wykonaliśmy duszka kredkowego, aby pamiętać, że kredki należy szanować i zawsze odkładać je na swoje miejsce. (Marzena Michno)


 Fot. Marzena Michno

DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

16 listopada był Dzień Tolerancji, który połączyliśmy z Dniem Życzliwości. ,,Antonki” miały okazje dowiedzieć się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec swoich kolegów i koleżanek oraz osób dorosłych.

Mogły zobaczyć, jak należy postępować kiedy ktoś jest smutny i zrozumieć, jak ważne jest być dla siebie miłym i serdecznym. Dzieci zapoznały się również z trzema magicznymi słowami: ,,dziękuję, przepraszam, proszę”, które wypowiedziane w odpowiednim momencie posiadają wielką moc.

Pod koniec zajęć dzieci złożyły przyrzeczenie z życzliwym i miłym zachowaniem w przedszkolu oraz w domu i odbiły swoją rączkę na wielkim sercu z tekstem przysięgi. (Monika Dymek)

 Fot. Monika Dymek

100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w naszej szkole odbyły się  uroczystości związane z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasze ,,Antonki” również przyłączyły się do wspólnego świętowania i pokazały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne podczas krótkiego występu przed swoimi rodzicami, dziadkami i panią dyrektor.


Fot. P. Karolina Powroźnik

Oprócz występu w naszym oddziale zorganizowaliśmy także konkurs plastyczny pt. ,,Flaga Polski.” Poniżej można podziwiać flagi, które zostały wykonane i przyniesione do placówki. (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek

Konkurs plastyczny "Flaga Polski" rozstrzygnięty!

Wybór najlepszej ,,Flagi Polski” był bardzo trudny bo wszystkie prace były pięknie i twórczo wykonane. Po dłuższym zastanowieniu zostały wybrane następujące prace:

I miejsce:

  • Ida Baran

II miejsce:

  • Julia Moryś

III miejsce:

  • Emilia Konik

WYRÓŻNIENIA:

·       Hanna Sikora

·       Alicja Ruprich

·       Milena Powroźnik

·       Iga Lach

·       Hubert Gawroński

·       Anastazja Konik

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom gratulujemy! 

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 09.11.2018 r. podczas szkolnej uroczystości.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada ,,Antonki” świętowały w oddziale Dzień Postaci z Bajek.

Tego dnia przedszkolaki miały okazję pokazać swoją wiedze w quizie na temat wybranych postaci z bajek. Z uwagą wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku następnie próbowały swych sił w kolorowaniu wybranej postaci z bajek. (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PAŹDZIERNIK

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

30 października w naszej sali odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka. W tym dniu dzieci mogły się wreszcie pochwalić swoim występem artystycznym, który ćwiczyły przez prawie 6 tygodni.

Fot. P. Mariola Gawrońska

Widać było po naszych podopiecznych ,,lekką” tremę, ale dzielnie się trzymali i pięknie wystąpili. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, pani dyrektor dokonała pasowania. (Monika Dymek)

DZIEŃ DRZEWA

20 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. W tym dniu byliśmy na spacerze, podczas którego oglądaliśmy drzewa rosnące wokół naszego przedszkola. Obserwowaliśmy drzewa liściaste i  iglaste. Podziwialiśmy  jesienne korony drzew, patrzyliśmy na konary. Dotykaliśmy kory drzew. Zebraliśmy liście, aby zanieść  je do naszego kącika przyrody. W sali stworzyliśmy sad. Układaliśmy  gruszki, jabłka i śliwki  na koronach drzew. Zastanawialiśmy się nad znaczeniem drzew w przyrodzie. Na zakończenie zajęć  wykonaliśmy  jesienne drzewko. (Marzena Michno)

Fot. Anna Tworzyk

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

17 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Dzieci dostały tajemniczy list od gościa – Pana Listonosza. Z którego dowiedziały się na czym polega praca listonosza, a także zapoznały się z jego atrybutami. (Monika Dymek)Fot. Monika Dymek

DZIEŃ CHLEBA

16 października zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień Chleba.


Fot. Monika Dymek

Tego dnia każdy Antonek:

  •  zapoznał się z etapami powstawania chleba,uczestniczył w zabawie ruchowej ,,Przewożenie zboża do młyna,”mógł się na chwilę zamienić w piekarza podczas zabawy dźwiękonaśladowczej ,,Mali piekarze" oraz spróbował swych sił w wykonaniu pracy plastyczne, która polegała na pomalowaniu farbami wybranego produktu zbożowego. (Monika Dymek)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WRZESIEŃ

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki   z naszych oddziałów  zgromadziły się  w sali ,,Antonków’’. Pani dyrektor powitała dzieci i złożyła im serdeczne życzenia z okazji ich święta. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę ,,Przedszkolaki, to my’’. Następnie wszyscy rozeszli sie do swoich sal. Dzieci wesoło  spędziły czas bawiąc się i tańcząc.

 

Fot. Anna Tworzyk

Na zakończenie zajęć  otrzymały  kolorowe  baloniki. (Marzena Michno)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

14 września 2018 r. w naszym oddziale obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Fot. Monika Dymek

Dzieci zapoznały się z bajką pt. ,,Kropka.”  Następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których głównym elementem były przedmioty w kształcie kół. A na koniec wykonały piękną pracę plastyczną            pt. ,, Cyfra 1.” (Monika Dymek)


 Fot. Monika Dymek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antonki archiwum 2017/18

Antonki archiwum 2016/17

Antonki archiwum 2015/16

Antonki archiwum 2014/15