Jaskinia Wierzchowska- klasy I-III- 16 X 2019

"Na grzyby ..." - 4 X 2019

Z wizytą w stadninie koni - 2 X 2019

Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasa VII i VIII udała się w środę (2 października) na zajęcia terenowe do stadniny koni w Czułówku. Za możliwość przebywania z tymi wspaniałymi zwierzętami oraz nauki połączonej z wypoczynkiem na łonie natury dziękujemy Pani Natalii. (A.Kalandyk)

Pchła Szachrajka - spektakl muzyczny w Teatrze Groteska - 24 IX 2019

24 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Pchła Szachrajka”. Spektakl muzyczny w reżyserii Anny Seniuk wystawiony został w Teatrze Groteska w Krakowie. Była to barwna opowieść o małej Pchle, znanej ze swych zwariowanych psot. Przedstawienie powstało  na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią języka pcheł zamiast angielskiego. Rezolutna Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Uczniowie wyszli z przedstawienia zadowoleni i pełni entuzjazmu. (K.Woźniczka-Baran)

Warsztaty laboratoryjne w Instytucie Fizjologii Roślin PAN - 23 IX 2019

23 września uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w wykładzie oraz warsztatach laboratoryjnych w Instytucie Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Nasze zadanie praktyczne polegało na ekstrakcji chlorofilu z liści do etanolu, a następnie jego rozdział za pomocą chromatografii cienkowarstwowej (TLC) oraz obserwacja zjawiska fluorescencji chlorofilu na piękny czerwony kolor. (A.Kalandyk)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wycieczki 2018/19

Wycieczki 2017/18